Projekteink

 „FitTárs” – Fiatal Innovatív Tehetségek Társadalmi Felelősségvállalása.

                                                        

Jelentkezési lap

Az Emberi Erőforrások Minisztériuma megbízásából az Emberi Erőforrás Támogatáskezelő 2015-2016 évi Nemzeti Tehetségprogram cselekvési terve alapján nyílt pályázatot hirdetett Fiatal Felnőtt Tehetségek társadalmi felelősségvállalását segítő programok megvalósítására, melyen a Fejlesztési és Innovációs Tanácsadó Egyesület sikeres pályázatot nyert el a programja megvalósítására 1,4 millió forint értékben az NTP-FTH-16-0002 azonosító számon. A Nemzeti Tehetség Program céljai között szerepel a hazai és a határon túli tehetséges tanulókat, fiatalokat támogató tehetségsegítő programok folyamatos működtetése, a tehetségsegítő hagyományok őrzése és gazdagítása, a hazai és határon túli magyar tehetségfejlesztő közösségek együttműködésének segítése. „Támogatni kell a fiatal felnőtt tehetségek társadalmi felelősségvállalását elősegítő programokat.” A Fejlesztési és Innovációs Tanácsadó Egyesület ( FIT Egyesület ) által megvalósítandó „FitTárs” program célcsoportja a 18-24 év közötti fiatal felnőtt tehetségek. A projekt során műhelymunkák, témalaborok és élménynapok kerülnek megvalósításra annak érdekében, hogy a fiatalok a projekt végére egy saját portfólióval rendelkezzenek melyben a társadalomért tett szerepvállalásuk kiemelt szerepet fog betölteni. 2016. augusztusában elindításra került a program, többek között a fiatalok toborzása, a jelentkezési folyamat vette kezdetét. A pályázatnak legkésőbb 2017.06.30.-ig le kell zárulni, melyet követően elindul egy mentorálási folyamat, ugyanis a szervezet ez olyan online felületet hoz létre melyen keresztül nem csak a közreműködő szakemberekkel – grafológus, vállalkozási szakember és CSR-GSR szakértőkkel – hanem egymással is tudják tartani majd a kapcsolatot. Az élménynapok alkalmával több önkéntes program fog megvalósulni elsősorban Debrecenben, de a projekt adta lehetőségeket igénybe véve más városokra is kiterjed a megvalósítás. Több, mint 7 hónap alatt, 20 fiatal tehetség, valamint az élménynapok és önkéntes programokba bevont több, mint 25 önkéntes fog közreműködni legalább 3 városban.A Fejlesztési és Innovációs Tanácsadó Egyesület által szervezett tehetségprogram 18-24 év közötti tehetséges fiatalok számára. A programban résztvevők száma korlátozott ezért jelentkezési sorrendben valamint egyéni motiváció alapján kerülnek kiválasztásra a résztvevők. A program keretében egészen 2017. május 31.-ig havonta egy alkalommal kerülnek szervezésre témalaborok, csoportfoglalkozások bevont szakértők megvalósításával. A társadalmi felelősségvállalás erősítése érdekében önkéntes programok és élménynapok is megvalósításra kerülnek. Egy-egy élménynap, önismereti nap alkalmával az étkezés, szállás és utazási költségeket is biztosítjuk. A foglalkozásokon közös célokat határozunk meg, többek között esszék publikációk megjelentetésére is lehetőség nyílik, melyet később nagyközönség előtt lesz lehetőség bemutatni. A legjobb eredményeket elérőket díjazzuk is. A programban résztvevők térítésmentesen vehetik igénybe az Egyesület szolgáltatásait, valamint egyfajta mentorálási szolgáltatást is kapnak a projekt befejeztét követően is. A program befejezéséig minden résztvevőnek elkészül egy saját portfóliója, mely segítséget nyújt számára a tehetsége előtérbe helyezésére, valamint felelős társadalmi gondolkodásmód kialakításában.

Ha tehetséges vagy, oszd meg másokkal és gazdagodj élményekkel, melyet mi garantálunk.   Jelentkezési lap