A társadalmi felelősségvállalás, vagy vállalati felelősségvállalás (angolul Corporate social responsibility, röviden CSR) egy üzleti fogalom, ami szerint a vállalatok figyelembe veszik a társadalom érdekeit, mégpedig azáltal, hogy tekintettel vannak tevékenységük üzletfeleikre, beszállítóikra, alkalmazottaikra, részvényeseikre. de ugyanígy a környezetre is kifejtett hatására. Ez a cselekvés a törvényes kötelezettségen túl is terjedni látszik, nevezetesen úgy, hogy az üzleti szereplők önkéntesen tesznek lépéseket az őket körülvevő társadalom életszínvonalának javítása céljából. A vállalati társadalmi felelősségvállalás olyan törekvés, melynek értelmében a vállalatok önkéntes alapon üzleti tevékenységükbe integrálnak társadalmi és környezetvédelmi célkitűzéseket is, és ezen elvek mentén alakítják kapcsolataikat érintettjeikkel.
A CSR gazdasági viselkedés, mely túlmutat a jogi elvárásokon, és melyeket egy vállalat önkéntesen vállal, mert úgy ítéli, hogy ez a hosszú távú érdeke. Összekapcsolódik a fenntartható fejlődés koncepciójával: a vállalatok integrálják a gazdasági, társadalmi és környezeti hatásukat működésükbe. Nem a gazdasági fő tevékenységek egy választható „kelléke”, hanem a vállalatirányítás egy útja.
Ha úgy gondolja, hogy cége/vállalkozása, intézménye, szakmai szervezete megérett, hogy a változás útjára lépjen és egy felelősségteljes struktúrát építsen fel, vállalati kultúra kialakításával akkor kérje szakértőnk segítségét.
Kérje személyre szabott árajánlatunkat. Az első tanácsadás, felmérés díjmentesen vehető igénybe.
Szolgáltatások:
- · fenntarthatósági jelentés
- · környezet felmérés
- · hatékonyság mérése
- · személyes motiváció elérése
- · ÖKO térkép készítése
- · Szponzorációs tanácsadás
- · Adományozási kultúra kialakítása
- · Egyéb CSR-GSR tanácsadás